Yamaha CD-S303 Silver

 • Dodaj recenzję:
 • Producent: YAMAHA
 • Dostępność: Jest Jest

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed zmianą: 1 445,00 zł brutto
 • Czas realizacji: Wysyłka 24h
 • 1 549,00 zł
 • szt.
 • Oblicz_raty_duckblue

ODEZWIJ SIĘ DO NAS

 

DARMOWA DOSTAWA!

tel: 77 459 38 00 sklep@sonica.pl

 

Produkty sprzedawane w naszym sklepie są objęte gawarancją autoryzowanego Dystrybutora marki. Standardowy okres to 2 lata. Niektóre produkty mają określone warunki gwarancyjne przez Producenta. Szczegółowe pytania proszę kierować pod :sklep@sonica.pl

Prawo odstąpienia od umowy do 14 dni.

YAMAHA CD-S303 - ODTWARZACZ CD

Model CD-S303 bazuje na sukcesie poprzedniej generacji odtwarzacza CD firmy Yamaha – CD-S300. Zapewnia wysokiej jakości dźwięk, który zadowoli miłośników cyfrowej muzyki. Gwarantuje komfortową obsługę oraz różnorodne funkcje, w tym np. funkcję Pure Direct. Na wyposażeniu jest również złącze USB (na panelu frontowym), które pozwala na odtwarzanie plików audio z pamięci przenośnych.

Tryb Pure Direct

Urządzenie obsługuje tryb Pure Direct, który wykorzystywany jest m.in. we wzmacniaczach i amplitunerach firmy Yamaha. Naciśnięcie odpowiedniego przycisku dostępnego na panelu przednim odtwarzacza (lub na dołączonym do zestawu pilocie zdalnego sterowania) spowoduje wyłączenie cyfrowego wyjścia audio, a także wyłączenie wyświetlacza. Pozwala to uzyskać najniższy możliwy poziom zakłóceń, a co za tym idzie, najwyższą jakość dźwięku na analogowym wyjściu audio.

Yamaha CD-S303

Zaawansowane obwody i układy przetwarzania

Specjaliści z firmy Yamaha poświęcili wiele czasu na zaprojektowanie układu wewnętrznego i płytek drukowanych, co przełożyło się na uzyskaną jakość dźwięku. Zasilacze dla napędu silnika, wyświetlacza i modułu USB, jak również sekcji cyfrowej i analogowej są oddzielnie izolowane, co pozwoliło wyeliminować zakłócenia elektromagnetyczne. Dla zapewnienia stabilności pracy całego układu napęd CD umieszczono w centralnej części urządzenia.

Krótkie ścieżki sygnałowe

Uporządkowany, symetryczny wewnętrzny układ podzespołów został zaprojektowany tak, aby ścieżki sygnałowe na każdej płytce drukowanej mogły być możliwie najkrótsze. Zastosowane rozwiązanie pozwoliło zachować również proste i krótkie ścieżki między poszczególnymi sekcjami, minimalizując tym samym prawdopodobieństwo utraty sygnału lub pojawienia się interferencji, co nie jest łatwe do osiągnięcia.

Zaawansowana konstrukcja

Wnętrze odtwarzacza CD-S303 jest na poziomie zaawansowania, który zazwyczaj odpowiadał znacznie wyższej klasy, a tym samym droższym modelom. Każdy z podzespołów wykorzystywanych w konstrukcji tego urządzenia ma wpływ na jakość dźwięku. Z tego względu inżynierowie Yamahy przykładają ogromną wagę do wyboru i dopasowania poszczególnych części i materiałów. Zastosowany kondensator akustyczny, nowy niskoszumowy wzmacniacz operacyjny o dużym wzmocnieniu, a oprócz tego tłumiące materiały użyte pod transformatorem i wokół przewodów sygnałowych to tylko kilka elementów, które pokazują zaangażowanie japońskiego producenta w jakość dźwięku, która powinna być możliwie jak najwyższa.

Na uwagę zasługuje ponadto zaawansowany przetwornik cyfrowo-analogowy, który umożliwia przetwarzanie sygnału z 24-bitową rozdzielczością i częstotliwością próbkowania do 192 kHz. Zapewnia to użytkownikowi wyjątkowo precyzyjną konwersję sygnału audio, przy zachowaniu odpowiedniego stosunku sygnału do szumu i zakresu dynamiki.

Yamaha CD-S303

Innowacyjne mechanizmy

Mechanizm z laserową głowicą jest w modelu CD-S303 odpowiednio odizolowany. Dzięki temu jej działanie nie jest narażone na wibracje, które mogłyby negatywnie wpłynąć na przetwarzany sygnał.

Klasyczne układy serwomechanizmów śledzących nie pozwalają na wyeliminowanie błędów spowodowanych np. przez porysowaną płytę CD czy chociażby kurz. W odtwarzaczu Yamaha zastosowano jednak układ z procesorem sygnałowym, który został stworzony specjalnie z myślą o płytach CD. Sygnał dzięki temu jest monitorowany, a wszelkie niedoskonałości i pojawiające się problemy są kompensowane.

Funkcjonalność i komfort użytkowania

Model CD-S303 ma na froncie wejście USB, które umożliwia współpracę odtwarzacza CD z przenośnymi pamięciami flash. Urządzenie obsługuje odtwarzanie takich formatów audio jak MP3, WMA, a także LPCM, AAC i FLAC. Pliki audio można również odtwarzać z płyt CD-R/RW.

Ważnym elementem modelu CD-S303 jest czytelny wyświetlacz z 4 poziomami jasności podświetlenia, na którym prezentowane są niezbędne informacje dotyczące odtwarzanych plików audio czy też utworów zawartych na płycie CD. Co ważne, możesz zaprogramować kolejność, w jakiej będą odtwarzane utwory, a także włączyć tryb losowego odtwarzania.

Główne cechy modelu CD-S303:

 • Tryb Pure Direct
 • Zaawansowane komponenty, obwody i układy przetwarzania
 • Krótkie ścieżki sygnałowe
 • Wydajny DAC, gwarantujący precyzyjną konwersję sygnału i niski poziom szumów
 • Zaawansowane serwomechanizmy cyfrowe
 • Obsługa formatów audio MP3, WMA, LPCM, AAC i FLAC
 • Możliwość odtwarzania plików audio z płyt CD-R/RW
 • Tryb odtwarzania losowego
 • 4 poziomy jasności wyświetlacza
 • Pilot zdalnego sterowania w zestawie