QUADRAL SIGNUM

06-04-2021

Premierowe głośniki z Niemiec. Znany producent kolumn i elektroniki audio – firma Quadral – wprowadza do oferty nową linię Signum. W jej skład wchodzą dwie konstrukcje podłogowe, monitory oraz głośnik centralny. We wszystkich głosnikch wykorzystano wysokiej klasy przetwornik wysokotonowy Quadral RiCom Sigma.

 

Wszystkie produkty dostępne tutaj: QUADRAL SIGNUM w SONICA

 

Quadral to znana niemiecka firma audio. Powstała na początku lat 70. XX wieku, zajmowała się początkowo importem i handlem, ale szybko ich ambicje urosły. Od 1980 roku zaczęli produkcję własnych kolumn głośnikowych, a później także elektroniki audio. Wprowadzony już na początku produkcji hi-endowy model Titan jest w kolejnej unowocześnionej wersji sprzedawany do dziś.

Teraz hanowerska firma Quadral wprowadza do swojej oferty całą linię kolumn głośnikowych Signum. Połączenie dynamicznego dźwięku, wyrafinowanych technologii i eleganckiego wyglądu to cechy, którymi Signum chce zaskarbić względy miłośników perfekcyjnego brzmienia. 

W głośnikach Quadral Signum zastosowano, spotykany wcześniej tylko w wybranych, wysokich modelach marki Quadral, głośnik wysokotonowy RiCom. Teraz ta konstrukcja wkracza do audiofilskiej klasy średniej. RiCom Sigma to ultralekka jedwabna membrana pierścieniowa. Przetwornik dzięki bardzo małej ruchomej masie i brakowi rezonansów membrany, charakteryzuje się niezrównaną swobodą, dynamiką i doskonałym odwzorowaniem szczegółów, niebezpiecznie zbliżając się jakością reprodukcji do legendarnych głośników wstęgowych. Delikatna kopułka pierścieniowa osłonięta jest ochronną siateczką.  

Nowy głośnik wysokotonowy Ri-Com Signum połączony jest z przetwornikami niskotonowymi i średniotonowymi, w których pracują membrany pokrytą odparowanym tytanem, co zapewnia szczegółową i dynamiczną reprodukcję dźwięku w niskim / średnim zakresie. Dodatkowo ulepszono napędy przetworników optymalizując geometrię pola magnetycznego, co wpłynęło na jego lepsze wykorzystanie. Zapewniło to zwiększenie dynamiki odtwarzania i zmniejszenie zniekształceń.

Linia Quadral Signum to propozycja zarówno dla miłośników stereo, jaki i dla tych, którzy chcą stworzyć zestaw kina domowego. W skład serii wchodzą dwie kolumny podłogowe (Signum 90 i 70), zestaw podstawkowy mogący pełnić rolę głośników efektowych (Signum 20) oraz głośnik centralny (Signum 10 Base).