Polk Audio prezentuje nową serię kolumn głośnikowych - Reserve

31-03-2021

Polk Audio prezentuje nową serię kolumn głośnikowych - Reserve

Reserve - nową serię głośników właśnie wprowadza do sprzedaży Polk Audio. Tworzy ją dziewięć modeli, które można zastosować zarówno w wielokanałowych systemach kina domowego, jak i klasycznych zestawach z komponentów stereo.
 
I tak Reserve to trzy kolumny podłogowe, trzy centralne, dwie podstawkowe oraz moduł wyższej warstwy (R900) do montażu na ścianie lub na kompatybilnej kolumnie głośnikowej.

Kolumny centralne są dostępne w trzech rozmiarach. R300 został zaprojektowany tak, aby pasował do większości szafek AV, podczas gdy R350 ma 5,5" wysokości i także można go zamontować na ścianie.

 

 

W serii Polk Audio Reserve wykorzystano te same przetworniki, które znajdziemy w wielokrotnie nagradzanej serii Legend. Nowa jest jednak konstrukcja obudów, które są sztywne i zostały wewnętrznie wzmocnione. Ale to oczywiście nie koniec, ponieważ Polk zastosował kilka innych zaawansowanych technologii:

• Tweetery Pinnacle: 1-calowy, o wysokiej rozdzielczości, wyposażony w precyzyjnie dostrojony falowód, który radykalnie poprawia rozproszenie energii o wysokiej częstotliwości, zapewniając szeroki "sweet spot", podczas gdy krytycznie tłumiona tylna komora pomaga pokonać niepożądane rezonanse. Jak mówi producent, "zapewnia czyste, wyraźne wysokie tony bez niepożądanych podbarwień lub zniekształceń". Dzięki certyfikacji Hi-Res jest przeznaczony do współczesnych systemów dwukanałowych, a także do obsługi wielokanałowego dźwięku 3D.

• Membrany Turbine: łączy opatentowaną konstrukcję rdzenia piankowego Polk z formowaną geometrią turbiny, która zwiększa sztywność i tłumienie bez dodawania masy. Ma zapewniać płynną, szczegółową średnicę w całym paśmie przetwornika - czyli tym zakresie częstotliwości, na który ludzkie uszy są najbardziej wrażliwe.

• Technologia X-Port: Debiut. Wykorzystuje zestaw absorberów o konstrukcji zamkniętej, dostrojonych w celu wyeliminowania niepożądanych rezonansów obudowy i portów. XPort jest najbardziej korzystny dla niższego pasma średnich tonów i znajduje się we wszystkich wentylowanych modelach z serii Reserve.

• Power Port 2.0: znajduje się w podłogowych modelach R600 i R700, jego zadaniem jest uzyskanie dużej głębi niskich tonów. Łączy w sobie nową technologię X-Port i Enhanced Power Port. Podstawa rury portowej została tu wykonana z aluminium i umieszczona bliżej podłogi niż jak to miało miejsce w poprzednich konstrukcjach Power Port. Ma to zapewniać "doskonałą charakterystykę wydajności".

• Zaawansowana konstrukcja obudowy: Podłogowa kolumna głośnikowa R700 została wyposażona w punktowy system usztywnień z nową technologią Cabinet Resonance Control (CRC), która eliminuje rezonanse paneli, zwiększając szczegółowość i klarowność dźwięku.

Polk Audio Reserve - ceny i dostępność:

R100 - kolumna podstawkowa - 1249 zł
R200 - kolumna podstawkowa - 1699 zł
R300 - kolumna centralna - 1999 zł
R350 - smukła kolumna centralna - 2499 zł
R400 - kolumna centralna - 2999 zł
R500 - kolumna podłogowa - 2999 zł
R600 - kolumna podłogowa - 3699 zł
R700 - kolumna podłogowa - 4999 zł
R900 - moduł wyższej warstwy - 1249 zł

* wykończenie matte white jest dostępne w modelach R100, R200, R350, R500, R600, R900 ** cena za 1 szt.

Seria Polk Audio Reserve, w wykończeniu matte black oraz matte white, jest już dostępna u wybranych dealerów specjalistycznych oraz instalatorów sprzętu audio/wideo w Europie.

Źródło: Horn Distribution