TRIANGLE BOREA BR08 Walnut

 • Dodaj recenzję:
 • Dostępność: Jest Jest

 • Historia ceny
 • Czas realizacji: Wysyłka w 24h
 • 2 995,00 zł
 • szt.
 • Oblicz_raty_duckblue

ODEZWIJ SIĘ DO NAS

 

DARMOWA DOSTAWA!

tel: 77 459 38 00 sklep@sonica.pl

 

Produkty sprzedawane w naszym sklepie są objęte gawarancją autoryzowanego Dystrybutora marki. Standardowy okres to 2 lata. Niektóre produkty mają określone warunki gwarancyjne przez Producenta. Szczegółowe pytania proszę kierować pod :sklep@sonica.pl

Prawo odstąpienia od umowy do 14 dni.

TRIANGLE Borea BR08


Kolumna głośnikowa podłogowa TRIANGLE Borea BR08 zainspirowana została kultowym głośnikiem TRIANGLE Antal i stała się modelem referencyjnym w całym projekcie serii TRIANGLE Borea. Elegancka trójdrożna kolumna podłogowa z 4 przetwornikami, to jeden z najbardziej cenionych modeli wysokiej jakości. Zawiera nowy 25 mm głośnik wysokotonowy EFS z jedwabną kopułką, nowy głośnik średniotonowy 16 cm ze zupełnie nowym profilem, oparty na badaniach na naturalnym papierze celulozowym używanym wcześniej w TRIANGLE Esprit Ez, oraz dwa nowe 16 cm głośniki basowe z włókna szklanego. Jego trójdrożna konfiguracja rozprasza wszystkie częstotliwości bez interferencji między przetwornikami, wytwarzając precyzyjne brzmienia instrumentów. Ta kolumna podłogowa doskonale sprawdzi się w pomieszczeniach o powierzchni od 20 do 40m².

Magnetycznie mocowane maskownice

TRIANGLE Borea łączy w sobie klasyczny wygląd z nowoczesnymi rozwiązaniami. Mocowanie głośników realizowane jest bez widocznych śrub na zewnątrz kolumny głośnikowej, zaś mocowanie maskownic (dołączone w standardzie) odbywa się za pomocą magnesów. Dzięki temu front kolumn pozbawionych jest jakichkolwiek zbędnych elementów (otworów i złącz), które zakłócałyby wygląd produktu.

Wysokiej jakości porty podłączeniowe

Głośnik wysokotonowy z technologią EFS (Efficient Flow System)

Kopułka, stosowana w kolumnach TRIANGLE Borea została skonstruowana w oparciu o 1" jedwabną membranę umieszczoną w soczewce akustycznej z firmowym korektorem fazy. System EFS redukuje efekt kierunkowości, co pozwala na stworzenie szerszego optymalnego pola odsłuchu akustycznego, tak aby wszystkie osoby znajdujące się w pomieszczeniu mogły czerpać równą przyjemność ze słuchania muzyki. Cewka jest napędzana neodymowym magnesem z systemem chłodzenia. Gwarantuje to większą stabilność przy wysokich poziomach głośności wzmacniacza stereo bądź amplitunera do kina domowego.

Celulozowy głośnik średniotonowy

Głośnik średniotonowy został przeniesiony wprost z droższej linii TRIANGLE Esprit EZ. Dodatkowo konstruktorzy postanowili go udoskonalić. Membrana to w dalszym ciągu stuprocentowo naturalna celuloza bez lakierowania sztucznymi specyfikami, jest to jedyne takie rozwiązanie na rynku. Czysta celuloza zapobiega jakimkolwiek podkolorowaniom w kluczowym zakresie średnich tonów, na które ludzkie ucho jest najbardziej wyczulone. W ramach udoskonaleń poprawiono geometrię profilu membrany, aby poprawić poziom sztywności, co pozwoliło zwiększyć realne pasmo przenoszenia. Podobnie jak w TRIANGLE Esprit głośnik średniotonowy wyposażono w zawieszenie o odwróconej fałdzie i krótkim skoku, które starannie modeluje ruch membrany, tak aby uniknąć jakichkolwiek zniekształceń przy odtwarzaniu ludzkiego głosu. Wszystko to zapewnia zdumiewający realizm i idealne wyrównanie tonalne.

Niskotonowiec z włókna szklanego

Inżynierowie TRIANGLE skupiają się na tworzeniu przetworników, które grają szybko i precyzyjnie. Dotyczy to również głośników w najniższym zakresie pasma akustycznego. Dlatego właśnie zdecydowano o użyciu membran z włókna szklanego. Te słyną ze znakomitych właściwości mechanicznych, które pozwalają na oddanie nawet największych uderzeń niskotonowych bez wpływu na przetwarzanie średnich tonów. Aby zapewnić właściwą skuteczność akustyczną głośniki basowe w TRIANGLE Borea wyposażono w przewymiarowane magnesy zdolne do bardzo szybkiego oddania impulsu o nawet największej. Efektem tego jest perfekcyjne kontrolowanie rytmu.

Dane techniczne:

 • Podłogowa 3 – drożna z bass-reflex
 • Głośnik niskotonowy: 2 x 6½” Włókno szklane
 • Głośnik średniotonowy: 1 x 6½” Naturalny papier celulozowy
 • Głośnik wysokotonowy: 1 x 1” EFS (Efficient Flow System)
 • Skuteczność: (dB/W/m) 92,0 dB
 • Pasmo przenoszenia (+/- 3dB) 40 – 22.000 Hz
 • Moc ciągła RMS 150 Watt
 • Impedancja nominalna: 8 Ω
 • Impedancja minimalna: 3,0 Ω
 • Wymiary (W x S x G): 1020 x 206 x 314 mm
 • Waga jednej sztuki: 21,2 kg