DALI OPTICON MK2

20-11-2020

Seria OPTICON od ponad pięciu lat znajduje się w samym sercu produktów DALI, tworząc wyjątkowe doznania muzyczne w domach niezliczonych miłośników muzyki i melomanów. Nadszedł jednak czas, aby OPTICON został wzbogacony o kina nowych pomysłów i technologii oraz odświeżył swój wygląd. Witamy zatem DALI OPTICON MK2.

Skuteczna zmiana i udoskonalenie tak cenionej serii o wysokich parametrach, jak OPTICON, wymagała starannego wyważenia pomiędzy poprawą istniejącej techniki, estetyki i wydajności, nie pogarszając, a nawet nie tracąc cech, które działały tak dobrze w pierwszej odsłonie głośników. Rozwiązanie jest złożone i sięga od subtelnych zmian po bardziej fundamentalne modyfikacje. Wszystko zostało wdrożone ze stałym naciskiem na reprodukcję muzyki, przemyślany projekt, stylową estetykę oraz jakość wykonania z wykorzystaniem najnowszych technologii i pomysłów.

Podobnie jak w przypadku oryginalnej serii OPTICON, ważnym elementem OPTICON MK2 jest to, że nadal jest ona w pełni duńska, zbudowana w naszej fabryce w Danii z komponentów wyprodukowanych przez nas lub pochodzących od najlepszych wyspecjalizowanych producentów lokalnych i zagranicznych.

Podobnie jak w przypadku poprzednika, OPTICON MK2 to seria głośników, która charakteryzuje się czystym, niezakłóconym, przyjemnym i spójnym dźwiękiem, doskonale oddającym muzykę, radio, streaming, telewizję oraz materiały filmowe. Seria głośników, która spełni wszystkie wymagania dzięki szerokiej gamie produktów: kolumn podłogowych, podstawkowych, mocowanych na ścianie oraz centralnej. Seria OPTICON MK2 oferuje głośniki do każdego pomieszczenia i na każdą okazję.

Seria DALI OPTICON MK2 składa się z sześciu modeli i stanowi przełom w gamie głośników pasywnych DALI, gdzie zarówno wydajność jak i aspiracje inżynierów tworzą prawdziwy krok naprzód. OPTICON MK2 posiada również słynny już hybrydowy głośnik wysokotonowy DALI z obudową głośnika wykonaną z odlewanego ciśnieniowo aluminium, elementy SMC oraz tworzone przez nas obudowy.

Każdy model OPTICON MK2 zbudowany jest w oparciu o własne przetworniki średnio- niskotonowe SMC oraz głośnik wysokotonowy z miękką kopułką lub hybrydowym głośnikiem wysokotonowym łączącym miękką kopułkę i wstęgę, z których słynie DALI. Modele OPTICON MK2 dostępne są w trzech nowych wersjach kolorystycznych: satin white, satin black i tobacco oak (za wyjątkiem modelu OPTICON 8 MK2, który dostępny jest w kolorach: satin black i tobacco oak). Maskownice pokryte zostały materiałem w kolorze czarnym dla dwóch ciemniejszych wersji obudowy i jasnoszarym dla obudowy białej.

Produkty dostępne pod linkiem:

Dali Opticon MK2