AUDIO-TECHNICA AT-LP120XBT-USB

25-09-2020

AUDIO-TECHNICA AT-LP120XBT-USB

Audio-Technica AT-LP120xBT-USB to w pełni manualny gramofon, który dzięki dopracowanej konstrukcji i nowoczesnemu wyposażeniu gwarantuje mnóstwo radości ze słuchania winylowych płyt. Urządzenie wyposażone jest nowy silnik prądu stałego z napędem Direct-Drive oraz regulowaną dynamicznie kontrolą antyskatingu. Gramofon obsługuje trzy prędkości odtwarzania: 33 1/3, 45 i 78 obr./min.

Jednym z elementów wyróżniających ten model jest łączność bezprzewodowa Bluetooth 5.0, kompatybilna z kodekiem Qualcomm® aptX™. Ponadto gramofon wyposażony jest w wyjście USB, dzięki czemu można go połączyć bezpośrednio z komputerem. Dzięki temu, po zainstalowaniu oprogramowania do nagrywania Audacity (lub innego oprogramowania) na komputerze Mac lub PC, użytkownik może zapisywać swoje winylowe płyty w postaci cyfrowych plików audio.

Audio-Technica AT-LP120xBT-USB

Oprócz Bluetooth i USB, AT-LP120xBT-USB wyposażony jest w złącza wyjściowe RCA, a także wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy. Dzięki temu gramofon można podłączyć wprost do dowolnego systemu stereo, niezależnie od tego, czy ma specjalne wejście Phono, czy też nie. Co więcej, dzięki przedwzmacniaczowi AT-LP120xBT-USB można nawet podłączyć do głośników aktywnych.

Audio-Technica AT-LP120xBT-USB

Gramofon wykorzystuje ramię w kształcie litery S z regulacją siły nacisku i główką AT-HS6 z mocowaniem ½ cala, w której standardowo montowana jest wysokiej klasy wkładka Dual MM AT-VM95E z igłą ze szlifem eliptycznym 0,3 × 0,7 mil. Praktycznym udogodnieniem jest możliwość zastosowania dowolnej zamiennej igły z serii VM95, co pozwala dopasować charakter brzmienia gramofonu do własnych preferencji. Ponadto projektanci zastosowali w AT-LP120XBT-USB stroboskopowy talerz ze wskaźnikiem prędkości. Sam talerz odlewany jest z aluminium i pokryty filcową matą. Całość spoczywa na wytłumionej podstawie, która chroni gramofon przed podkolorowaniem dźwięku przez odpowiedź zwrotną niskich częstotliwości.